Svet.SlajderСветСвет.Портал

Полиција во Јужна Каролина разби забава со 2000 луѓе без маски

Властите во американската држава Јужна Каролина објавија дека ја прекинале забава, на која учествувале најмалку 2.000 лица, кои не се придржувале кон мерките на претпазливост за да се спречи ширењето на коронавирусот.

Back to top button
Close
Close