СветСвет.Портал

Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

Полицаец во Киншаса, Демократска Република Конго,  убил студент затоа што не носел заштитна маска при снимање видео, објавија денеска медиумите.

Back to top button
Close
Close