Svet.SlajderСветСвет.Портал

Полесно повредени руски дипломати во експлозија на возило во Кабул

-Експлозијата била предизвикана со активирање на импровизирана експлозивна направа, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close