Svet.SlajderНекатегоризираноСветСвет.Портал

Полјански: САД се обидуваат да бидат светски полицаец, што е загрижувачко

Политиката на САД на меѓународната сцена предизвикува криза во ОН и го поткопува светскиот поредок, изјави првиот заменик постојан претставник на Русија во ОН, Дмитриј Полјански.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close