Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Покрај „затворањето“ на Британија, дозволена продажба на новогодишни елки на отворено

Со одлука на британската Влада продажбата на новогодишни елки да се класифицира како „основна“ стока, викендов е можно да се купат новогодишни елки на тезги и фарми во Англија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close