Дописници МКДСторија

Покрај набавката на огревно дрво, за граѓаните на Кичево во овој период главна преокупација е варосувањето на домовите

Летниот период кичевчани го користат за варосување на своите домови. Миле Војнески со децении е задолжен за разубавување и освежување на домовите на кичевци. И ова лето како и изминатите години кичевци не ги менуваат навиките и ги средуваат своите домови за да бидат подготвени за претстојната зима.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close