0_Спорт.ПорталФудбал

Покетино доби можност да води нов клуб

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино, од вчера смее да води друг клуб, објави „Дејли телеграф“.

Лондон, 19 мај 2020 (МИА) – Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино, од вчера смее да води друг клуб, објави „Дејли телеграф“.

Според британскиот медиум, Тотенхем, кој го отпушти Покетино во ноември 2019 година, продолжи да му плаќа плата на Аргентинецот и го испрати на одмор, во кој не можеше да води друг клуб.

Сепак, на 18 мај, ден по првичниот датум за завршување на сезоната во Премиер лигата, договорот на Покетино со лондончаните заврши, и тој може да си бара друг ангажман. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close