Svet.SlajderСвет

Поголемиот број училиштата во Пакистан ќе бидат затворени до 28 април

Пакистанските власти денеска соопштија дека поголемиот број училишта во земјата остануваат затворени уште три недели, бидејќи над 10.000 деца се инфицирани со Ковид-19 за време на третиот бран на пандемијата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close