ЕвропаЕвропа.Портал

Поголеми овластувања за шведската полиција во борбата против криминалните банди

Шведска планира да и даде на полицијата поголеми овластувања за пристап до податоците за мобилните телефони, бидејќи се надева дека со тоа ќе помогне да се спречи зголеменото насилство на криминалните банди во големите градови во земјата, соопшти денеска Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close