Дописници МКДОпштински вести

Подрачното училиште „Лирија“ во велешко Бузалково станува посебен правен субјект

Подрачното основно училиште  „Лирија“ во велешко село Бузалково кое е во рамки на  ООУ „Васил Главинов“ од Велес, наскоро ќе работи како посебен правен субјект.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close