Дописници МКДОпштински вести

Подрачното основно училиште во село Богородица со нова ограда

Подрачното основно училиште во село Богородица, кое работи во состав на ОУ „Владо Кантарџиев“ од Гевгелија, второто полугодие од учебната година го почна со среден двор и нова ограда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close