Svet.SlajderСветСвет.Портал

Подобрувањето на изборниот систем на Хонг Конг е императив за Пекинг

Кинескиот вицепремиер Хан Џенг повика на подобрување на изборниот систем во Хонг Конг, во кој, како што рече, има дупки и потребно е да се унапреди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close