Видео изјаваОпштество

Подобри услови за пензионирање и изедначување на плати на пожарникарите бара Независниот синдикат на државна администрација

Измени на Законот за пожарникарство по итна постапка, во делот на пензионирањето, како и изедначување на платите и додатокот на плата на пожарникарите во државата побара денеска Независниот синдикат на државна администрација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close