Svet.SlajderЕвропа

Подобрена довербата на потрошувачите во ЕУ во февруари

Индексот на потрошувачка доверба во Европската унија се зголеми за 0,8 поени во февруари во споредба со јануари, на минус 15,7 поени, според пресметките на ЕК.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close