0_Web_АктуелноОпштествоПолитика

Подготвена физбилити студија за Закон за потекло на имот, ќе се проверува нелегално стекнат имот и капитал

Физибилити студијата за подготовка на Предлог Закон за потекло на имот, подготвена со експертска и техничка помош од Советот на Европа, денеска беше презентирана пред вицепремиерот задолжен за борба против корупција и криминал, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, од страна на меѓународни експерти од Советот на Европа. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close