Дописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштински вестиСторија

Подготовки за премиерата на претставата „9“

Подготовките на премиерата на драмата „9“, навидум лесно четиво, но сепак тешко за актерите. Претставата е со силни пораки кои на публиката ќе и го променат начинот на размислување за други малку посериозно нешта. Актерите за МИА посочуваат дека овој текст посебно не засега нас Македонците, нашата сегашност и иднина. Сега тие во текстот за претставата, се само безимени маж и жена.

Back to top button
Close
Close