Дописници МКДОпштински вести

Подготовки за одбележување на Бадник на различен начин поради пандемијата

Поради пандемијата со коронавирусот годинава во Тетово наместо Бадниковата литија на деца кои ја исполнуваат празничната песна „Вечниот Бог“ се организира поинаков начин на одбележување на овој православен празник. Изработени се две пештери во кои е изобразено Рождеството Христово, а децата се повикуваат во кутиите до нив да ги оставаат писмените молитви и креативни честитки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close