0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поддржан предлогот на Џо Бајден нов американски амбасадор во ОН да биде Линда Гринфилд

Одборот за надворешни односи на американскиот Сенат денеска го поддржа предлогот на американскиот претседател Џо Бајден дипломатката од кариера, Линда Томас-Гринфилд, да биде новиот амбасадор на САД во Обединетите нации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close