0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаТема

Поддршката за земјоделството реална, предизвик климатските промени, откупните цени, инфраструктурата…

Климатските промени, нереалните откупни цени, инфраструктурата и натаму се клучните предизвици што ги наведуваат земјоделците. Поддршката, како што велат е реална, преку многу проекти,  субвенции,  програмите од Инструментот за претпристапна помош за рурален развој (ИПАРД), мерката „Рурална жена“, но препреките со кои се соочуваат се доволно големи за да ја поттиснат заинтересираноста за оваа гранка. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close