Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Поддршка за Радуловиќ по апсењето на професорот по глума Алексиќ

По веста дека познатиот сопственик на белградската школа за глума, Мирослав Мика Алексиќ, е приведен во полиција под обвинение на актерката Милена Радуловиќ за силување и сексуално злоставување, во Србија со осуда и сведочења се јавија повеќе јавни личности, меѓу кои и актерката Хана Селимовиќ, која на Фејсбук изјави дека исто така влече трауми од периодот кога била тинејџерка во групата на Алексиќ, јави дописникот на МИА од Белград

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close