Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Податоците на ЕМА за вакцината и лековите за Ковид-19 биле цел на кибер напад

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека податоците во врска со вакцините и лековите против новиот коронавирус биле цел на кибер напади претходно овој месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close