0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортТенис

Под 18.000 гледачи на првиот ден на Австралија Опен 

Првиот Грен-слем турнир во новата сезона стартуваше ноќта меѓу неделата и понеделник, а тениските натпревари, како што соопштија организаторите, ги следеле вкупно 17.922 гледачи во три одвоени навивачки зони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close