ЕвропаЕвропа.Портал

Почнува судење на Навални за клевета

Во Русија денеска треба да почне судски процес за клевета на опозиционерот Алексеј Навални, кој на 2 февруари беше осуден на 32 месеци затвор за кршење на претходната условна казна, додека беше на лекување во Германија откако беше отруен од нервен агенс Новичок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close