Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close