0_Македонија.ПорталОпштество

Почнува онлајн кампања за медиумска писменост

За што ви е потребна медиумската писменост, како таа се однесува на образованието, медиумите, филмот, библиотеките, што значи да си новинар, одговорност во онлајн просторот, говор на омраза, гласини, интеркултурни комуникации, се дел од прашањата на кои Мрежата за медиумска писменост ќе се потруди да одговори преку својата најнова онлајн кампања која почнува денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close