Општински вестиСкопје

Почнува изградбата на продолжетокот од улицата „Есенинова“

Град Скопје соопшти дека денеска почнува изградбата на продолжетокот од улицата „Есенинова“.

Скопје, 20 август 2020 (МИА) – Град Скопје соопшти дека денеска почнува изградбата на продолжетокот од улицата „Есенинова“.

Почетокот на изградбата ќе го значат градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски. мч/сп/

Back to top button
Close
Close