0_Македонија.ПорталОпштество

Почнува изградбата на пливачки базен во Тетово

Кај спортскиот центар во Тетово денеска ќе почна изградбата на пливачки базен, како дел од првата фаза на владиниот проект „Изградба на 14 пливачки базени“.

Тетово, 9 февруари 2020 (МИА) – Кај спортскиот центар во Тетово денеска ќе почнe изградбата на пливачки базен, како дел од првата фаза на владиниот проект „Изградба на 14 пливачки базени“.

На означувањето на стартот на градежните работи, како што е најавено, ќе присуствуваат претседателот на Владата Оливер Спасовски и директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски. са/цр/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close