0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Почнува изградба на полски патишта во Кочанско

Општина Кочани почнува изградба на 14 километри полски патишта, за што од сопствениот буџет ќе инвестира окоу 2,5 милиони денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close