Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Почнува имунизацијата во Грција, ќе се вакцинираат и Мицотакис и Сакеларопулу

По пристигнувањето на првата пратка од 9.750 дози на вакцината од Фајзер/БиоНТек, денеска во Грција започнува вакцинацијата на здравствените работници во пет атински болници, а од симболични причини вакцината ќе ја примат и грчкиот премиер и грчката претседателка, како и претставници од Министерството за здравство, од црквата, опозицијата, но и армијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close