0_Спорт.ПорталТенис

Почнува четвртфиналето на Ролан Гарос

На Грен слемот Ролан Гарос денес стартува четвртфиналната фаза во двете конкуренции.

Париз, 6 октомври 2020 (МИА) – На Грен слемот Ролан Гарос денес стартува четвртфиналната фаза во двете конкуренции.

Кај тенисерите, 12-кратниот шампион Рафаел Надал ќе се соочи со 19-годишниот Јаник Синер, додека двократниот финалист Доминик Тим ќе игра против Диего Шварцман.

Во женска конкуренција, најпрво ќе се одигра последниот меч од осминафиналето, а потоа Елина Свитолина ќе има дуел со Надја Подорошка, додека Ига Шваитек ќе се сретне со Мартина Тревизиан.

Почетокот на програмата во Париз е во 11 часот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close