0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Почнува 6. Регионална универзитетска школа за безбедност

 „Надворешните актери и нивното влијание на регионалната безбедност и евро-интегративниот процес на Западен  Балкан“, е темата на тридневната Регионална универзитетска школа за безбедност, што ќе се одржува од денеска во Скопје, во организација на Фондацијата „Конрад Аденауер“ од СР Германија, Центарот за европски студии Вилфред Мартенс и Универзитетот „Св. Климент Охридски“-Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close