КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Почнува 11. Филозофски филмски фестивал

Со џез концерт на отворено и еден од најголемите класици на немиот филм „Толпата“ (THE CROWD) вечерва, со почеток од 20 часот, во летното кино „Мирно лето“, стартува 11-тото издание на Филозофскиот филмски фестивал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close