Дописници МКДОпштество

Почнаа подготвителните активности за модуларната болница во Дебар

Во кругот на Општата болница со проширена дејност во Дебар, денеска почнаа подготвителните активности за поставување на модуларната болница. Поставувањето на монтажната болница се очекува да заврши до крајот на месецов.

Back to top button
Close
Close