Svet.SlajderСветСвет.Портал

Почна вакцинацијата во Латинска Америка

Медицинска сестра од Мексико е првата личност во Латинска Америка што прими вакцина против коронавирус во програмата за вакцинација на таа земја, која започна во четвртокот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close