0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Почна вакцинацијата против Ковид-19

Вакцинацијата против Ковид-19 во државава почна во модуларната болница на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Со вакцина на „Фајзер“ вакцинирани се докторка и главна медицинска сестра од Клиниката за инфективни и фебрилни состојби, а следи и вакцинација на останатите од таа јавна здравствена установа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close