Svet.SlajderБалкан

Почна третата фаза на испитување на турската вакцина Турковак против Ковид-19

Во Турција денеска почна третата фаза од испитувањето на вакцината против Ковид-19, што треба да биде достапна за употреба до крајот на годината

Back to top button
Close
Close