0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Почна собраниска јавна расправа за Нацрт-концепцијата за основно образование

Собранието денеска, на седмата седница, почна јавна расправа за Нацрт-концепцијата за основно образование организирана од матичната Комисија за образование, наука и спорт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close