БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Почна садењето лути пиперки во струмичко Банско

Деновиве интензивно почна садењето на расадот од лути пиперки во пластениците во струмичко Банско со што означува почетокот на производство на оваа градинарска култура, која стасува кон крајот на февруари и почетокот на март и е меѓу првите кои се нудат на пазарите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close