Општински вестиПолитикаСкопје

Почна реконструкцијата на кејот „13 Ноември“

Екипи на градските власти денеска почна со партерно уредување на кејот „13 Ноември“, на потегот од градскиот плоштад до улицата „Стив Наумов“. Со овој проект, партерно ќе се уреди површина од околу 12.500 квадратни метри која концептуално ќе се поврзе со околните објекти. На почетокот на активностите за уредување на овој дел од кејот, присуствуваа премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов.

Back to top button
Close
Close