Дописници МКДОпштински вести

Почна партерно уредување на просторот околу кумановското средно училиште „Наце Буѓони“

Почна партерното уредување на дворот на кумановското средно стручно училиште „Наце Буѓони“. Надлежните од училиштето информираа дека уредувањето се спроведува согласно завршениот тендер за која беа предвидени околу 3, 3 милиони денари. Градежните активности почнаа околу училишната зграда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close