БизнисБизнис.ПорталДописници МКДОпштински вести

Почна откупот на тутунот во Струмичко

Пет компании на околу триесет откупни пунктови во Струмичкиот регион почнаа со откуп на тутунот од годинашната реколта, информира Марјан Трајков од Здружението на тутунопроизводители „Басмак“ од Василево.

Back to top button
Close
Close