Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Почна откупот на тутунот, се очекува поголема реколта, повисок квалитет и цена

Со големи очекувања на тутунопроизводителите, денеска почна откупот на тутунот од годинашнава реколта. Откупните пунктови ги отворија Прилепскиот тутунски комбинат и компаниите „Сокотаб“ од Битола и грчката фирма „Секе“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close