Svet.SlajderСвет

Почна клиничко испитување на нова вакцина против Ковид-19

Во Бразил, во Мексико, на Тајланд и во Виетнам почна клиничко испитување на нова вакцина против Ковид-19, чие производство би било поевтино, полесно и побрзо

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close