0_Македонија.ПорталОпштество

Почна изградба на дополнителен објект на ОУ „Исмаил Ќемали“ во Чаир

Ќе се зголеми просторниот капацитет на Основното училиште „Исмаил Ќемали“ (поранешно ОУ „Рајко Жинзифов“) во населба Топанско Поле, каде што денеска беше поставен камен-темелник за дополнителен објект во кој ќе има осум училници со современи услови за настава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close