Svet.SlajderСветСвет.Портал

Почна гласањето во Претставничкиот дом за отповикување на Трамп

Дебатата за отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп заврши, а пратениците во Претставничкиот дом сега гласаат за резолуцијата за импичмент со што Трамп ќе стане првиот претседател во историјата на САД кому двапати во еден мандат му бил изгласан импичмент. Актуелната расправа е поради неговата улога во минатонеделниот упад во Конгресот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close