Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Почна фестивалот „Денови на комедија“ во кумановскиот Центар за култура

Почна годинешново издание на меѓународниот театарски фестивал „Денови на комедија 2020“, во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“. Годинава, соопштија организаторите програмата е скратена поради пандемијата, но кумановци ќе проследат квалитетна програма.

Back to top button
Close
Close