Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Почна европската „Сезона на филмски класици“

Сезона на филмски класици“ е проектот на Европската асоцијација на кинотеки во кој учествува и Кинотеката на Република Северна Македонија. На 5 месецов ќе се одржи втората проекција од овој проект, кога Филмотеката на Валенсија ќе го прикаже немиот филм Санз и тајните на неговата уметност на својот „јутјуб“ канал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close