0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштински вестиПолитикаСкопје

Почна чистењето на депонијата во Визбегово

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини, градоначалниците на Град Скопје, Бутел и Шуто Оризари Петре Шилегов, Велимир Смилевски и Курто Дудуш денеска ја посетија депонијата во Визбегово, каде почнаа активностите за нејзино чистење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close