0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Почна аплицирањето за финансиска поддршка за плати за ноември

Работодавачите од денеска поднесуваат барања за финансиска поддршка за исплата на плати за вработените за ноември годинава  БФП-ИП/2 , а физичките лица кои вршат самостојна дејност поднесуваат барање за финансиски средства  БФС-СВД/2. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close