0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Почитувањето на протоколите за заштита клучно за активностите за пописот 

Првата фаза од пописот се одвива тековно, согласно со пропишаните безбедносни протоколи и според властите и надлежните институции, нема причина тој да се одложи. Постои интерес кај нашето нерезидентно население да се самопопише. Според објавата на веб страницата на Државниот завод за статистика, заклучно со вчера во 8 часот, преку апликацијата за самопопишување се евидентирани 25 878 лица. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close